Adsiz tasarim 56

Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Hangi yaşta olursak olalım hepimiz yaşadığımız mekanı güzel ve renkli yaşamak isteriz. Söz konusu gençler olduğunda ise dekorasyon konusu da tıpkı gençlerin hayal dünyası gibi geniş ve sonsuz bir konudur.

Genç odası dekorasyonu, yetişkinliğe doğru yol alan gençlerimiz için oldukça önemlidir. Kişiliğimizin temellerinin atıldığı gençlik döneminde; gençlerin en çok zaman geçirdiği odaları, onların kişiliğinin oluşmasında oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Bu sebeple gençlerin kendilerini içinde sıcak ve huzurlu hissedeceği tasarımlar uygulamak gerekir.

Genç odası dekorasyon fikirleri ile genç odası dekorasyonunun nasıl olması gerektiğini ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenecek, aklınızdaki soru işaretlerini kaldıracaksınız. O halde başlayalım!

Gençlerin Fikirlerine Önem Verin!

Gençlik dönemine kadar ebevenyler karar alma sürecinde hep baskın oldu ama artık çocuğunuzun büyüdüğünü ve karar alma sürecine dahil olmaları gerektiğini kabul etmeniz gerek. Onların büyüdüklerini kabul etmek oldukça zor. Bu konuda haklısınız. Sonuçta onlar kaç yaşına gelirse gelsin sizin gözünüzde hala biricik bebeğiniz olarak kalacak 🙂

Emin olun genç odası dizayn ederken gençlerin fikirlerini almanız onların özgüven kazanmasını sağlayacak, aynı zamanda dekorasyon sürecini daha eğlenceli bir hale getirecektir.

Gençlerin fikirleri bu dönemde çok fazla değişebileceğinden dolayı dekorasyonun da oldukça esnek bir yapıya sahip olması gerekir. İleriye dönük olarak gençlerin fikirlerine ve isteklerine göre değişiklik gösterebilecek tasarımlar hem gençler için hem de ebeveynler için kolaylık sağlayacaktır. Gençlerin dönemsel olarak iç dünyalarını yansıtabileceği oda tasarımları gelişim sürecine de oldukça olumlu katkılar sağlayacaktır. Genç odası tasarım fikirleri ile çokta seçenek arasında size uygun olanı bulabileceksiniz.

Genç Odası Dekorasyon Fikirleri
Gençlerin fikirlerine önem verin!

 

Karmaşadan Kaçının!

Genç odası dekorasyonunda yapılan en büyük yanlışlardan birisi; birbiri ile uyumsuz birçok detayın bir arada kullanılmasıdır. Gençlerin dinamik yapısından dolayı bu durum hata olarak görülmeyebilir ama son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Gençlerin oda içinde dikkatini dağıtacak etmenleri en aza indirmek onların ders çalışma ve resim, müzik gibi çeşitli aktiviteleri gerçekleştirirken daha iyi odaklanmalarını sağlayacaktır.

Oda içinde dağınıklığı önlemek amacıyla çokça depolama alanına yer verilmelidir. Depolama alanı olarak bolca çekmeceye sahip kullanışlı tasarımlar tercih edilebilir. Dekoratif ve çeşitli hobi eşyalarını biriktirip sergileyebileceği koleksiyon alanları yaratılarak hem odanın düzenini sağlayabilir hem de gençlerin yaratıcılığını arttırabilirsiniz.

Düzen konusunda olmazsa olmaz diğer bir dekor ise kitaplıktır. Eğitim çağında olan gençlerin kitaplar ile çokça alakası olacaktır. İyi bir çalışma masasıyla birlikte kitapların da düzenli bir şekilde yerletirilebileceği kitaplıklar kargaşayı önlemede etkin rol oynar.

Sade ve birbiri ile uyumlu parçaları bir arada kullanarak kargaşadan uzak, ahenkli ve huzurlu bir alan yaratabilirsiniz.

Arkadaşlara Yer Açın!

Oldukça sosyal ve aktif yaşama sahip gençlerin ebeveynlerinden daha çok misafiri olacağından emin olabilirsiniz. Arkadaşlarla eğlenceli ve keyifli vakitler geçirmek önemli tabii. Bunun için de misafirleri ağırlamak için biraz yere ihtiyacınız olacak.

Gençlerin odasında arkadaşları ile oturup konuşabileceği ve vakit geçirebileceği ek alanlar olmalı. Geceyi sizde geçirecek misafirler için de yavrulu yatak tercih etmek işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Alandan kazanmak için çok amaçlı mobilyalar tercih edebilirsiniz. Akıllı mobilya kullanmaya karar verdiyseniz iyi bir tasarıma ve başarılı bir iç mimarlık hizmetine ihtiyacınız olacak. Muti İnterior ekibi olarak bu konuda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Renk Uyumu, Olmazsa Olmazlarımızdan!

Bir üst maddede değindiğimiz üzere kargaşaya en çok yol açan diğer bir husus da renklerdir. Renk seçimi her dekorasyonda olduğu gibi dikkat edilmesi gereken en temel noktadır. Odanın çok renkli dizayn edilmesi görselliğin önüne geçerek algının çok farklı yerlere kaymasına sebep olur.

Çok renkli tasarımlar yerine daha yumuşak geçişlere sahip pastel tonlar tercih etmelisiniz. Odanın tavan kısmında çeşitli motifler kullanmak da oldukça faydalıdır. Gece uykuya dalmadan önce gençlerin motifleri izleyerek hayal kurması sağlanması kişiliğine pozitif etki katacaktır. Çalışma masasında da turuncu tonları tercih ederek zihin gücünü daha da destekleyebilirsiniz.

Renk seçimi yaparken çok koyu renkler kullanmamaya özen gösterin. Aşırı koyu renklerin fazla kullanılması kasvetli bir ortam yaratacak ve gençlerin ruh halini olumsuz yönde etkileyecektir.

Peki Eşyaların Yerleşimi Nasıl Olmalı?

Aklınızda renkler canlanmaya başladı bile. Seçeceğiniz eşyaların özellikleri konusunda da artık bir fikir sahibisiniz. Peki ya eşyaların yerleşimini nasıl yapacaksınız?

Eşyaların yerleşimi ve alanın bize sunduğu olanaklar dekorasyon sürecinin temelini oluşturmaktadır. İyi bir planlama ile alanın bize sunduğu olanakları en doğru şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için birkaç önemli noktayı göz önünde bulundurmanız gerekir.

İlk olarak yatağın yerleşimini iyi yapmanız gerekir. Yatak, odanın içindeki hava değişimlerinden etkilenmeyecek bir noktaya yerleştirilmelidir. Yatağın yanında komodine ve ışıklandırmaya yer verebilirsiniz.

Çalışma masası da çalışma sırasında yeteri kadar ışık alacak şekilde yerleştirilmelidir. İki ana parçayı iyi konumlandırdıktan sonra ek parçalarla dekorasyonu pekiştirebilirsiniz.

Ruhunuza En Uygun Genç Odasını Hayata Geçirelim!

Muti Interior’un genç ve dinamik ekibi ile gençlerin sorunlarını anlayabilecek ve çözüm üretebilecek tecrübeler edindik. En iyi İstanbul iç mimarlık ofislerinden biri olarak dekorasyon ve iç mimarlık hizmetini sizlere sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Hizmetimiz ile gençlere kendi zevkleriyle donatabilecekleri özel bir yaşam alanı mümkün kılıyoruz. Hayal ettiğiniz tasarımları hayata geçirebilmek için bizimle sitemiz üzerinde yer alan telefon, mail ya da iletişim formu aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Sizleri ofisimizde ağırlamaktan da mutluluk duyarız.

  • Muti Interior: Sanatı Yaşam Alanlarınıza Taşıyoruz.

Genç Odası Dekorasyon Örnekleri

15 4
14 4
13 3
11 4
10 4
9 5
8 7
7 8
6 9
5 10
4 10
3 8
2 10
Call Now Button