Anahtar Teslim Proje

Beşiktaş Projesi

Beşiktaş semtinde yer alan, anahtar teslim olarak gerçekleştirdiğimiz projemizin tüm detaylarını inceleyin.

YIL

2021

LOKASYON

Beşiktaş, İstanbul

TASARIM

Muti Interior

PROJE TÜRÜ

Anahtar Teslim Proje

Projemizin Detayları Neler?
  • Banyo
    • Beşiktaş'ta bulunan anahtar teslim projemizin 15 m2'lik banyo tasarımını görüyoruz. Banyo tasarımımızda kontrast oluşturmak için seçtiğimiz renkler ile alanı daraltmadan koyu renkler kullanabildik. Uyguladığımız 180 cm'lik banyo dolabını ahşap fuga, metal geçişler ve üzerinde koyu renklerde bir mermer kullanarak tamamladık. Dolap arkasında, tasarımı devamlı hale getirmek amacıyla mermerle uyum sağlaması için siyah lake fuga uygulaması yapıldı. Alanımız izin verdiği için 100 çap bir ayna kullanarak banyomuzun daha geniş görünmesine olanak sağladık. Klozet arkasında, daha önce tezgahta kullanılan mermer kullanıldı. Duşakabin için clear cam kullanmayı tercih ettik. Duvar ve zeminde açık tonlar kullanarak tasarımı tamamladık.
  • Yatak Odası
    • Beşiktaş'ta bulunan anahtar teslim projemizin yatak odası. 25 m2 olan yatak odamızda alanı en verimli şekilde değerlendirmeye çalıştık. Yatak karşısına eklemiş olduğumuz dolaplama alanına, alan daraltmadan kullanabileceğimiz şekilde makyaj masasını ekledik. Yatağın arka duvarına; çıtalama, kumaş kaplama ve mermerden oluşan bir panel tasarımı yaptık. Uygulamış olduğumuz çıtalama işlemi sağ duvara doğru devam ediyor. Yatak önünde hazırlanma aşamasında kullanıma uygun olması amacıyla bir bench ekledik. Pencere önüne bir oturum alanı eklemesi yaptık ve burada iki berjer kullandık.
  • Salon
    • Beşiktaş'ta bulunan anahtar teslim projemizin salon, mutfak ve yemek alanını görüyoruz. Oturum alanından başlayacak olursak, geniş bir L koltuk ve iki adet berjer kullanımımız var. Koltuk arkasında uygulamış olduğumuz panelin sol tarafına eklediğimiz rafları dekoratif veya bir kitaplık olarak kullanabiliriz. Panelde raflardan sonra mermer uygulamamız var ve fuga geçişlerle paneli tamamlıyoruz. Berjerin arkasında kalan duvarımızda, panelin sonunda kullanmış olduğumuz fuga geçişlerini kullanıyoruz. Burada kullanmış olduğumuz fugaları tavana doğru uzatarak ayrı bir alan oluşumu gerçekleştiriyoruz. Bu fuga panel karşı duvara kadar devam ediyor. Koltuk arkasında kullanmış olduğumuz mermer ve fuga detaylarını tv ünitesinde de kullanıyoruz. Bu şekilde aynı malzemeleri kullanarak göz yormayan temiz geçişler sağlamış oluyoruz. Oturum alanımızın sol tarafında açık mutfak tasarımı gerçekleştirdik. Geniş bir alanımız olduğu için ada mutfak uygulaması buradaki en mantıklı seçimlerden birisidir. Ada'ya ek olarak siz mutfakta hazırlık yaparken arkadaşlarınız ve ailenizin zaman geçireceği bir alan yarattık. Burada kullandığımız kaplama dolaplarda uygulamış olduğumuz lake'ye uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Açık mutfağımızın karşısına servis kolaylığı sağlaması amacıyla yemek alanımızı yerleştirdik. Masanın arkasına uygulamış olduğumuz ledli panel ile yemek alanını vurgulamış olduk.
Call Now Button