Anahtar Teslim Proje

Levent Projesi

Levent’de yer alan, anahtar teslim olarak tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdiğimiz projemizin tüm detaylarını inceleyin.

YIL

2023

LOKASYON

Levent, İstanbul

TASARIM

Muti Interior

PROJE TÜRÜ

Anahtar Teslim Projesi

Projemizin Detayları Neler?
 • Salon
  • Levent'te bulunan anahtar teslim projemizin 40 m2 salon, mutfak ve yemek alanını görüyoruz. Ana girişten başladığımız zaman, sol tarafa yerleştirmiş olduğumuz büfeyi ve ayakkabı giyerken kullanılması için tasarıma eklenen bench'i görüyoruz. Girişin hemen karşısında bizi yemek alanı karşılıyor. Mutfak ve salon ortasında bulunan yemek alanı iki tarafa erişim içinde kolaylık sağlıyor. Yemek alanına eklemiş olduğumuz servis alanı tasarımında, ölçülerin bize verdiği rahatlığı değerlendirerek bir depolama alanı yarattık. Kullanıcının ihtiyacına göre değerlendirebileceği bir bölüm oldu. Alanları birbirinden ayırmak için duvarlarda iki farklı tonda mermer uygulaması yapıldı. Giriş ve salonda daha sıcak tonlar barındıran bir mermer tercih edilirken, mutfak ve yemek alanı için daha sade tonlardan gidildi. Mutfak'a geçtiğimiz zaman, koyu renklerin, kullandığımız doğru malzeme seçimi ile bize ferah bir ortam sunabileceğini görüyoruz. Tezgahta tercih ettiğimiz siyah tonlarındaki mermer ve dolaplamada kullandığımız gri tonlarındaki lake uygulamasının muhteşem uyumu dikkat çekiyor. Tezgahın bitimine eklemiş olduğumuz tek kişilik hem yemek alanı hemde oturum alanı olarak kullanabileceğimiz uygulama mutfak ve yemek alanı arasında ayırıcı bir elaman olarak görev alıyor. En son salonu detaylı bir şekilde inceleyecek olursak; kullanmış olduğumuz mermerin sıcak tonlarına uyum sağlaması amacıyla koltuklarda da sıcak tonlarda kumaş uygulamaları tercih edildi. Mermer panelin her iki tarafında bulunan ahşap panellerde de aynı şekilde lake vizon rengi kullanımı tercih edildi. Hemen karşısında bulunan tv ünitesi ve paneline bakacak olursak, burada da aynı mermer uygulamasını görüyoruz ama farklı olarak tv ünitesinde lacivert tonlarına giderek ortama bir renk katmış oluyoruz. Ünitede kullanmış olduğumuz lacivert tonu lake uygulaması ile yakalıyoruz. Aynı tonu daha önce girişte kullanmış olduğumuz büfede görmüştük ve salonda orta sehpada da görüyoruz. Tüm alanı daha geniş göstermesi için zeminde aynı malzeme uygulaması yapıldı. Farklı malzeme kullanarak bölücü bir alan yaratmamış olduk.
 • Yatak Odası
  • Levent'te bulunan anahtar teslim projemizin yatak odasını görüyoruz. Daha soft renkler tercih ettiğimiz yatak odamızda kontrast oluşturması için ek olarak turuncuyu dahil ettik. Kullandığımız bu renk ile uyum sağlayacağını düşünerek komodinlerde gold detaylar kullandık. Bu yatak odasında, yatak arkasında sade bir panel uygulaması yaptık. Sadece komodin arkasında bir fuga detayımız var ve aynı malzemeden kullandığımız panel tavanda devam ediyor. Dolaplama ve eklemiş olduğumuz tv alanına aynı tonlarda lake uygulaması yapıldı. Ve yine aynı alanlara bir çok raf ekleyerek kişinin kullanım tercihine göre kitap veya dekoratif ürünler koyulabilecek şekilde değerlendirilebilir.
 • Çocuk Odası
  • Levent'te bulunan anahtar teslim projemizin çocuk odasını görüyoruz. Uzun ömürlü kullanıma uygun olması için tercih ettiğimiz renkler; çocukların hızlı büyümesiyle, değişen fikirlerinin bir sonucu olarak uygulandı. İki çocuk için tasarlanan odamızda alanın el verdiği ölçüde dengeli bir yerleşim planı yapıldı. Odamızda ranza kullanmayı tercih ettik. Depolama alanını arttırmak için üst ranzaya çıkış merdivenlerini çekmeceli bir modül olarak kullandık. Aynı şekilde alt ranzanın bazasındada bir depolama alanımız var. İki kişinin rahat bir şekilde kullanabileceği bir çalışma masası ekledik. İki tarafında kendine ait özel alanı ve depolama için çekmeceleri mevcut. Kitaplık olarak kullanılması amacıyla dolaplamanın yan tarafına eklediğimiz raflar ve yatağın karşı duvarına eklediğimiz modül kullanıma uygundur.
 • Çalışma Odası
  • Levent'te bulunan anahtar teslim projemizin çalışma odasını görüyoruz. Odaya girdiğimiz an en dikkat çekici parçalardan birisi olan çalışma masasını görüyoruz. Ceviz, gold ve beyaz olarak üç ayrı renk kullanmayı tercih ettiğimiz çalışma masasının alt kısmında ek olarak bir çekmece alanımız var. Masanın arka tarafında uygulamış olduğumuz açık ve kapalı raf sistemi ile kitaplığımızı görüyoruz. Kitaplıkta da uyumu sağlamak için masada kullandığımız malzemeyi ve kapaklarına da lake uygulaması yapıldı. Kalan iki duvarımızda odanın genelinde kullanmış olduğumuz tonlara uyum sağlaması için duvar kağıdı uygulaması yapıldı ve pencere önüne ekstra oturum alanı yaratmak için şık bir berjer ve yan sehpa eklemesi yapıldı.
 • Banyo
  • Levent'te bulunan anahtar teslim projemizin banyo tasarımını görüyoruz. Yoğunlukla mermer kullanımı tercih ettiğimiz banyomuzda alanları ayırmak için üç farklı ton kullandık. Cesur bir renk olarak, dolap alanında kiremit rengini tercih ettik. Müşteri talebi üzerine iki lavabo uygulaması ve iki ayrı ayna kullandık. Çekmece alanları dışında dolapta fuga detayları kullanarak simetrik bir tasarım oluşturduk. Duş alanında estetik durması için ledli bir niş uygulaması yaptık.
Call Now Button