Modern ve Lüks Ev Dekorasyon Fikirleri | Muti Interior

Lüks Ev Dekorasyon Fikirleri

Günümüz yaşantısı ve yenilikler ev dekorasyonunu eskiden daha önemli hale getirdi. Yapabileceğiniz birkaç dokunuş ile birlikte evleriniz olduğundan daha lüks ve modern bir hale dönüşebilir. Şık bir dekorasyon ile oturduğunuz evin enerjisini değiştirmek ve aynı zamanda bu dekorasyonun bulunduğu ortamda sevdikleriniz ile harika sohbetler etmek istiyorsanız ve bu konuda fikir sahibi olmak istiyorsanız yazımıza göz atabilir diğer yandan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lüks ev dekorasyon fikirlerine bir göz atalım:

 

  • Renk Uyumu Kırmızı Çizgimiz
  • Lüks Mobilya Seçimine Dikkat Edin
  • Duvarlarınız Boş Kalmamalı
  • Aksesuar Olmazsa Olmazımız

 

Modern Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Kırmızı Çizgimiz!

Modern ev dekorasyonunda ilk dikkat edilmesi gereken noktalardan biri renk uyumudur. Renk uyumu dekorasyon için hayati bir önem taşır. Aldığınız ürünler doğru renk uyumu yakalandığında modern ve harika görünebileceği gibi doğru renk uyumu yakalanmadığı takdirde bu durumun tam tersi olması kaçınılmazdır.

Renk uyumu ile birlikte eviniz için hayal ettiğiniz dekorasyona ve görünüme ulaşmanız çok daha kolay hale gelecektir. Yaşam alanınızın dekorasyonunda duvarlar ve mobilyalar gözleri yormamalı aynı zamanda modern bir görünüm içinde olmalı ve dekorasyonun diğer yan ürünlerini de modernliğin içinde tutmalıdır. Bu uyumu yakalamak için sizlere önerimiz açık veya pastel renkler tercih edilmelidir. Bu renklerin kullanımı evinizin daha ferah gözükmesini ve aynı zamanda yaşam alanınızın dekorasyonunuzda kullandığınız ürünlerin ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Kısacası renk uyumu kırmızı çizgimiz. Lüks ve iç açıcı bir dekorasyon için renk uyumu şart.

 

Lüks Mobilya Seçimine Dikkat Edin!

Modern ev dekorasyonu için bir diğer önemli nokta ise mobilya seçimleridir. Mobilya seçimleri birbiri ile uyumlu olmalı ve modern ev dekorasyonunu bu uyum ile birlikte desteklemelidir. Örneğin köşeli olarak seçilen koltuk takımının yuvarlak masa ile tamamlanması uyumu bozar ve bu durum göze çarpar. Bu uyumun bozulmaması için aynı tip mobilya tercihi doğru seçimleri ve modern bir görünümü beraberinde getirecektir.

Mobilya seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise renklerdir. Mobilya seçimlerinde pastel renklerin tercih edilmesi doğru olacaktır. Ev için dekorasyon ürünlerinin duvar renkleri ile birlikte uyum yakalaması istediğiniz görünüme yardımcı olacaktır. Bunun için dekorasyonun yan ürünlerinin yani sehpa, televizyon ünitesi gibi mobilyaların duvar renkleri ile uyumlu olması modern bir görünüm için harika olacaktır. Odanız için seçilecek olan koltuk takımın kararını ise odanın kapladığı alan ile doğru bir şekilde seçilmesi iyi olacaktır. Koltuk takımı dekorasyonda bir hayli önem taşır ve bu kadar önem taşıyan koltuk takımı çok dikkatli, alana uygun ve alanı daraltmayacak şekilde seçilmeli ve bu sayede ferah görünüm sağlanmalıdır.

 

Ev Dekorasyon Fikirlerinden Bir Sonraki: Duvarlar!

Modern ev dekorasyonu fikirlerini bu yazımızda sizlerle buluştururken bu noktayı atlasak olmazdı. İlk olarak duvarlar dekorasyonun çok önemli bir parçasıdır ve boş kalması durumunda değerlendirilmemiş bir dekorasyon alanı anlamına gelir. Lüks ev dekorasyonu için duvarların kesinlikle boş kalmaması gerekmektedir. Duvarlar şık ve anlamlı tablolar ile daha güzel görünüme sahip olabilir ve lüks görünüme destek sağlayabilir. Tabii duvarlar boş bırakılmazken de uyum sağlanması kaçınılmazdır. Bulunulan oda veya bölüm ile ilgili tablolar kullanmak dekorasyonunuz adına daha olumlu bir hamle olacaktır.

Örneğin yemek ile ilgili bir tablonun salondan ziyade mutfakta bulunması dekorasyonunuz için çok daha iyi olacaktır. Aileniz ve sevdikleriniz ile hatıra fotoğraflarınızın bulunduğu bir duvar ise dekorasyonunuz için samimi bir nokta olacak ve evinizi misafirlerinize daha samimi kılacaktır. Duvarların boş kalmaması için aynı zamanda duvar saati de kullanılabilir. Bu ürünleri tercih ederken abartı görünüme kaçılmamalı daha sakin ve pastel renkler kullanılmalı sadelik yakalanmalıdır.

 

Aksesuarlar Olmazsa Olmazımız!

Aksesuarlar, lüks ev dekorasyonunuz için küçük bir nokta olarak düşünülse bile dekorasyonu tamamlayan noktalardan biridir ve seçimleri doğru yapıldığında dekorasyonunuzu daha anlamlı ve şık bir hale dönüştürecektir. Lüks ev dekorasyonu fikirleri için sizlere yardım sağlayacak aksesuarlardan bazıları biblolar, minyatür heykeller, şık görünüme sahip mumlar ve vazolardır. Aksesuar kullanımı da aynı şekilde abartılı olmamalı ve seçimlerde sade ve şıklık ön plana çıkmalıdır.

Renk uyumu aksesuarları seçerken de önemli bir ölçüt olmalı ve aksesuarlarınız dekorasyonunuzda sırıtmadan durmalıdır. Farklı tipte beğendiğiniz aksesuarları bir bütün halinde kombine edip aksesuarlarınızla dekorasyonunuza yeni bir soluk katabilirsiniz. Kokulu mumlar ve tütsüler de aksesuar olarak kullanıldığında evinize ayrı bir hava katar ve eviniz modern bir görünüme bir adım daha yaklaşır.

Lüks ev dekorasyon fikirlerimizin sonuna geldik! Sizlere iyi bir dekorasyonu nasıl ortaya çıkarabileceğinizden 4 güzel tüyo olarak bahsettik. Eğer ofisinizde güzel bir dekor yaratma fikriniz de varsa ofis dekorasyon yazımıza göz atmayı, profesyonel bir destek için ise iç mimarlık ofisimizi ziyaret etmeyi unutamayın!

  • Muti Interior: Sanatı Yaşam Alanlarınıza Taşıyoruz.

Lüks Ev Dekorasyon Örnekleri

Lüks Ev Dekorasyon Fikirleri
Modern Ev Dekorasyonu
Lüks Ev Dekorasyonu
Modern Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon