Ofis Dekorasyon Fikirleri

Ofis Dekorasyonu Neden Bu Kadar Önemlidir?

Dekorasyon; insanın varoluşundan bu yana vazgeçemediği, iyi bir dekorasyonun psikolojik olarak olumlu etkilerini kişiye yansıttığı güzel detaylardır. “Bu dekorasyon nasıl inşa edilir?” diye bir soru kalıbı akıllarda yer edinirse de, iç mimarlık ofisleri bu konuda en iyi desteği size sağlar, güzel ve yaşanılabilir bir dekorasyon ile yaşam alanlarınızı süslemenize yardım eder.

Bu yazımızda, insanın -özellikle iş hayatı yoğun geçen bir bireyin- gününün büyük bir kısmını keçirdiği ofislerden, bu ofis dekorasyonunu nasıl yaratacağımızdan Muti Interior farkı ile bahsedeceğiz. Modern ofis dekorasyonu yaratmak için bir iç mimarın zihninde ve uygulamada tasarlayacağı belirli metrikler vardır. Bu metrik ya da diğer adıyla tüyoları sizlere en sade anlamıyla anlatmaya çalışacağız.

Şimdi yazımızı okumaya devam ederek ofis dekorasyon fikirleri hakkında 4 harika tüyoyu inceleyebilirsiniz!

Boş Alanları Dekoratif Objelerle Destekleyin!

Şahene bir dekorasyonun olmazsa olmazı dekoratif objelerdir. Dekorasyonu, objelerden ayrı düşünmek de imkansız ve boş bir dekorasyon olarak kabul edilir. Genelde ofislere baktığımızda oldukça boş alanlar gözümüze çarpar. Bu alanlar; boş raflar, boş masalar ya da daha dolu olmasını arzuladığınız herhangi bir yer olabilmektedir.

Bahsettiğimiz ofis dekorasyon fikirlerinin de ilk aşaması, ofisinizdeki boş alanları layıkıyla güzelleştirmek, dekoratif objeler ile o alanları taçlandırmaktır. Tabii ki bu alanları objeler ile dolduracakken diğer maddemizde de bahsedeceğimiz renk uyumunu göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Her ofise yakıştığı herkes tarafından kabul gören daha çok gümüş ve çelik dekoratif objeler kullanmanız ofis dekorasyonunuzu destekleyecek türden bir davranış olacaktır.

Objeler dışında ofis dekorasyonunu daha canlı hale getirecek önerilerimizden bazıları ise şunlardır:

  • Eğer çicek seviyorsanız; ofisinize canlı ya da yapay çiçekler yerleştirmeniz ruh halinizi olumlu etkileyecektir.
  • Raflarınıza ya da ofisinizin bir köşesinde daha önce alanınızla alakalı aldığınız ödüller hem güzel bir ofis tasarımlarından biri olacak, hem de müşterilerinize yetkinliğinizi aktaracaktır.
  • Çalışanlarınız ile olan anlamlı bir etkinlikten kalan fotoğraflarınızı sergilemek, tüm herkes için iyi bir etki yaratacaktır.
Ofis Dekorasyon
Ofis Dekorasyon

Duvarlarınızı Motive Edici Objelerle Taçlandırın!

Boş olan duvarlarınızı çok sevdiğiniz sanat eserleriyle süsleyebileceğiniz gibi, daha önceki maddemizde bahsettiğimiz ‘çalışanlarınızla anlamlı bir etkinlikten kalan güzel fotoğraflarınız’ı da çerçeveletip duvarlarınıza taşıyabilirsiniz. Tüm bunların dışında diğer güzel olan seçeneğimiz de duvarlarınızda yer alan duvar yazılarınız.

Bilirsiniz ki; genel ofis tasarımlarında ve ofis kültüründe belirli alanlar mevcuttur. Bu alanlardan bazılarını sayacak olursak; kahve köşesi, oyun alanı, toplantı odası… Bahsettiğimiz duvar yazılarını da bu odaların konseptine göre dizayn edebilir, aynı zamanda motive edici sözler ile herkesi daha canlı tutabilirsiniz. Ek olarak ofis dekorasyon fikirlerinden bahsettiğimiz bu maddemizdeki objelerimizde ışıklandırmayı da ekleyebilirseniz, sergilediğiniz modern ofis dekorasyonu pek çok kişi tarafından takdir edilecektir.

Ofis Dekorasyonu İçin Renk Uyumu Vazgeçilmezdir!

Ofis dekorasyonu yaratılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsura geldik. Bu unsur: renk uyumudur. Renk uyumu, doğru kullanıldığı takdirde dekorasyonun önemli bir bölümünü kapsar, elinizi rahatlatır fakat eğer yanlış kullandığınız takdirde de onca emeklerinize rağmen doğru olmayan bir ofis tasarımı yaratmış olacaksınız. Doğru bir renk tercihi ve renk uyumu için renklerin anlamlarıyla bağlantı kurmak bu noktada en sağlıklı davranıştır:

  • Kırmızı renk, dikkat çekici ve genellikle iştah açıcı olduğu için yemek firmaların (Burger King, Mc Donald’s, KFC) logolarında kullanılan bir renktir. Ofis dekorasyonunuz için bu rengi yemek odanızda çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz.
  • Beyaz renk, temizliği ve saflığı yansıtmaktadır. Daha çok içinizi rahatlatacak bu rengi de ofis tasarımınız için bir parça haline getirebilirsiniz.
  • Siyah renk; hırsın, gücün ve azmin temsili olarak ifade edilmektedir. Bu renk gücünüzü, markanızın temsilini dekorasyona dönüştürmenizi sağlayabilecektir. Aynı zamanda siyah renk, uyum açısından da çok kolaylığı olan bir renk olduğu için modern ofis tasarımları için tercih edilme oranı daha yüksektir.

Ofis Tasarımınızda Şık ve Lüks Detaylı Mobilyalar Tercih Edin!

Ofis dekorasyon fikirlerinin arasında önemli yere sahip olan bir diğer maddemiz de mobilyaların önemidir. Mobilyalar, rahatlık ve vereceğiniz imajın temsili gibi konularda oldukça yarar sağlayan dekorasyon araçlarıdır. Bundan dolayı iyi bir mobilya tercihi karşınıza vereceğiniz imaj, çalışanlarınıza aktaracağınız ifade biçimini de kolayca sağlamaktadır.

Ofis dekorasyonu için, lüks detayların yer aldığı koltuk ve berjerleri tercih edebilirsiniz. Renk uyumunu sağladığınız, elektrikli şömine detayı bulunan TV üniteleri de müşterileriniz ve çalışanlarınız için doğru bir tercih olacaktır. Çalışma odanız için ise; kaliteli ve rahat çalışma koltukları, işlevsel fonksiyonları bulunan çalışma masası doğru tercihler arasındadır.

Bu yazımızda en iyi ofis dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaştık. Bu tüyolar ile modern ofis tasarımınızı yaratabilir, bir iç mimar öngörüsüyle tasarlayabilirsiniz. modern ev dekorasyonu hakkında bilmediklerinizi de öğrenmek için lüks ev dekorasyon fikirleri yazımızı incelemeyi unutmayın.  Bizlerden hizmet almak isterseniz iletişim sayfamızdan gerekli detayları alabilirsiniz.

  • Muti Interior: Sanatı Yaşam Alanlarınıza Taşıyoruz.

Ofis Dekorasyon Örnekleri

Call Now Button