Villa Dekorasyon Fikirleri

Villa Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Muti Interior olarak bu yazımızda; villa dekorasyon fikirleri hakkında detaylı bilgiyi size aktaracağız. Bizimle iletişime geçmek ve iç mimarlık istanbul firmamızdan destek alabilmek için bizi takip edin.

Villa Dekorasyonu
Villa Dekorasyonu

Başlangıç olarak, ana giriş kapımızı ele alalım. Bizi karşılayan ilk alan olduğu için giriş kapımızı seçerken dikkatli olmak gerekir. Burada hazır modeller seçmek yerine kendi villanızın tavan yüksekliğine ve alanın büyüklüğüne göre bir kapı tasarımı yaptırabilirsiniz. Bu gösterişli büyük bir kapıda olabilir, sade minimal bir kapıda. Tarzınızı burada yansıtmaya başlayın.

Villa Dekorasyonu
Villa Dekorasyonu

İçeriye girdikten sonra bizi antre karşılıyor. Yine girişte bıraktığımız izlenimi devam ettirmek için etkileyici bir antre tasarımı hiç fena bir fikir olmayabilir. Geçiş alanı olarak görülen antre çoğu zaman göz ardı edilse de çoğu evde olduğu gibi villa tasarımlarında da önemli bir yeri vardır. Alan büyüklüğünü ele aldığımızda daha çok önemli olduğunu bile söyleyebiliriz. Ana girişi basamaklı yaparak ayrı bir alan oluşturabilirsiniz. Mermer kullanımı burada iyi bir tercih olacaktır.

Villa Dekorasyonu
Villa Dekorasyonu

Zemin döşemelerini unutmayalım. Tek düze bir zemin kullanmak yerine villanıza daha sıcak bir hava katmak için her alana farklı bir zemin döşemesi uygulayabilirsiniz.

Villa Dekorasyonu
Villa Dekorasyonu

Birçok tasarım seçeneği tabi ki mevcut ama eğer villanızın yerleşimi uygun ise, misafir odalarını evin başka bir kanadına koyabilirsiniz. Ev sahibi ve misafir alanlarını bu şekilde ayırmış olursunuz. Her iki taraf içinde kullanım açısından daha el verişli olacaktır. Ve tabi ki misafir odalarında banyo bulunması önemli bir detaydır.

Villa Dekorasyonu
Villa Dekorasyonu

Villanızı özel kılacak detaylar eklemelisiniz. Bunu en iyi aydınlatma ilesağlayabiliriz. Avizeler büyük alanlarda kullanabileceğimiz en temel aydınlatma seçeneğidir. Ama istediğimiz etkiyi sadece avizeler ile yansıtamayız. Bu kadar büyük alan kullanımında aydınlatmanın her dalından faydalanabiliriz. Vurgu aydınlatmalar villalarda kullanabileceğimiz en verimli aydınlatma seçeneğidir.

Sergilemek istediğiniz herhangi bir sanat eserini vurgu aydınlatma ile daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Hol boyunca zemine yerleştirebileceğiniz spot lambalarını kullanabilirsiniz. Ana aydınlatmaya bağlı kalmadan elimizde birçok seçenek olur.

Villa Dekorasyon
Villa Dekorasyon

Oturma alanına geldiğimiz zaman ise, resmi bir oturma alanına ek olarak size ve ailenize özel daha rahat bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Resmi oturma alanı daha çok misafir kullanımı için olacağından daha şık olabilir. Sizin için olarak eklenen oturma alanı günlük kullanıma uygun daha konforlu bir alan oluşturabilir. Villanın tasarımı yapılırken sizde dahil olun ve tarzınızı evinize yansıtın. Resmi oturma alanı için göz yormayan daha minimal bir tasarım tercih edebilirsiniz. Bir şömine eklemek ortamın havasını çok fazla değiştirecektir. Hatta şömine kullanımını çift taraflı yaparak paneller ile iki oturma alanını birbirinden ayırabilirsiniz.

Villa Dekorasyon
Villa Dekorasyon

Villa Dekorasyonundaki Kilit Nokta: Mutfak

Mutfak villa tasarımında en önemli parçalar arasındadır. En çok zaman geçirilen alanlardan birisi olduğu için konforlu ve ergonomik bir tasarım yapılmalıdır. Ada mutfak villa tasarımlarında en çok tercih edilen modellerden birisidir. Mutfağınızın ölçülerine göre ada büyüklüğüne karar verebilirsiniz. Ama geçiş aralıklarına dikkat etmek burada önemlidir. Ada mutfakta bir oturma alanı da yaratabilirsiniz. Mutfak dolaplarını ev sahibinin tercihine göre tasarlamak önemlidir. Daha çok raf mı tercih eder yoksa çekmece mi?

Depolamada en fazla kullanılan ürüne göre tasarım yapmak daha akıllıca olacaktır. Seçeceğiniz malzemeler mutfağın görünüşünde çok fazla fark yaratacaktır. Tezgâhta kullandığınız malzemeyi tezgâh arkasında da devam ettirebilirsiniz. Mermer burada güzel bir tercih olacaktır.

Villa Dekorasyonu
Villa Dekorasyonu

Eve doğal ışık girişine dikkat edelim. Daha büyük pencereler kullanalım. Dışarıya açılan cam kapılarla evde daha ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Villa Dekorasyonu
Villa Dekorasyonu

Villada geniş bir kullanım alanınızın olması, her köşeyi kullanmamızı gerektirmez. Gereksiz mobilya ve dolu duvarlar bir süre sonra sizi yormaya başlar.

Villa Dekorasyonu
Villa Dekorasyonu

Ana yatak odasından bahsedecek olursak, tamamen size özel bir alan. En rahat olmanız gereken kullanım alanlarından birisi olduğu için tüm ihtiyaçlarınızı karşılamasına izin verin. Banyonuzu ve giyinme odanızı alana dahil edin. Hazırlanma sürecinde ihtiyacınız olan her şeyi odadan çıkmadan halledebileceğinizden emin olun. İşin bu kısmı biraz lükse kaçabilir ve tamamen tercih meselesidir. Eğer villa izole bir alanda ise banyonuz içinde geniş camlar kullanarak doğal ışıktan faydalanabilirsiniz. Odayı eşiniz ile paylaşıyorsanız, ikinize ait özel alanlar oluşturabilirsiniz. Banyoda ve giyinme odasında her ikiniz içinde ayrı alanlara yer verin. Her iki taraf içinde kendilerini yansıtan tasarımlar yapabilirsiniz.

Bu yazımızda Villa Dekorasyon Fikirleri konulu yazımızdan sizlere bahsettik. Tüm detaylarını ve görsellerini sizlerle paylaştık. Umarım vereceğimiz fikirler ile dekorunuza yenilik getirebilirsiniz. Bu yazımızı sevdiyseniz Salon Dekorasyon Fikirleri yazımızı da mutlaka inceleyin!

  • Muti Interior: Sanatı Yaşam Alanlarınıza Taşıyoruz.

Villa Dekorasyon Örnekleri

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 5 13 5 14 15

YOUR COMMENT

Call Now Button