Cafe Dekorasyon Fikirleri, Cafe Dekorasyonu | Muti Interior

Cafe Dekorasyon

Modern çağımızda cafeler bir sosyalleşme alanı halini almıştır. Bundan mütevellit cafe dekorasyonu da haliyle oldukça önem taşımaktadır. Cafe dekorasyon fikirleri ile müşterilerinize nasıl daha çekici gelebilirsiniz, rakiplerinizden nasıl farklılaşabilirsiniz gibi detaylar bu yazımızda sizi bekliyor!

 

Cafe Dekorasyonunun Önemi Nedir?

Cafe dekorasyonunun önemi yadsınamaz bir hal almış vaziyette. Artık bireyler daha çok vakit harcayacağı kafelerin tasarımlarına, kafenin müşterisine ne sunduğuna ve özellikle müşterisine sunduğu konseptine dikkat etmektedir. Bundan dolayı son zamanlarda en revaçta olan kafe tasarımları da ‘konsept kafe tasarımları’ olarak sunulmaktadır. Müşterilerine daha iyi deneyim sunmayı amaçlayan bu cafe türleri, rakiplerinden sıyrılmayı başaran ve daha çok müşteri potansiyeline erişen cafelerdir. 

Cafe dekorasyonu da müşterilerinize daha konforlu bir hizmet, daha albenili bir görüntü sunabilmek için yapılması şart olan bir uygulamadır. Rahatlık ve konfor, aynı zamanda sakin bir çalışma ortamı da arayan bireyler sade, şık görünümlü ve tasarım anlamında tatmin edici detaylara sahip kafeleri tercih etmektedirler. Bu noktada müşterinin beğenisini kazanmayı amaçlayan cafe sahipleri, cafe dekorasyonunun önemine yoğunlaşmaktadır. 

 

Cafe Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Kafeniz için oldukça fazla dekorasyon fikirleri mevcuttur. Size bahsedeceğimiz temel düzeydeki dekorasyon müdahalelerini kendiniz yapabilir, daha mükemmelliyetçi yaklaşıma sahip iseniz iç mimarlık ofisi olan Muti Interior’dan destek alabilirsiniz. 

1) Konsept Belirleyin!

Kafeniz için rakiplerinizden sıyrılmanın ilk aşaması konseptinizi doğru belirlemektir. Servisiniz ve hedef kitlenizin durumuna göre belirleyeceğiniz konsept ve uygulayacağınız konsept tasarımları mevcut ve potansiyel müşterilerinizin beğenisini üzerinize çekecektir.

Bu noktada konsept kafe tasarımı örneklerinden yola çıkacak olursak:

Suflör

Cafe Dekorasyon: Suflör

Choco Port

Cafe Dekorasyon: Choco Port

Casa de Bohemia

Cafe Dekorasyon: Casa de Bohemia

Emilia İstanbul

Cafe Dekorasyon: Emilia

Örnek verdiğimiz bu kafe tasarımlarının ortak yanı, belirledikleri konseptlerin kendi iş fikirlerine uyumlarıdır. Önce konseptinizi belirleyin, sonrasında cafe dekorasyonunuzu bu konsept özelinde şekillendirin. Emin olun ki; müşterileriniz bu hoş görüntüye bayılacak.

2) Duvar Tasarımına Öncelik Tanıyın!

Duvar tasarımları her dekorasyonda ön planda yer aldığı gibi cafe dekorasyon fikirlerinde de listemizde yer almaktadır. Müşterisinin beğenisini kazanmayı amaçlayan bir kafenin duvarları ya sade ve şık bir renk içermelidir, ya da özel işlemeli duvar kağıtları ile süslenmelidir. 

Duvar dekorasyonu ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Daha lüks bir kesime hitap ediyorsanız ve hedefinizi buna göre şekillendirdiyseniz; lüks işlemeli duvar kağıtları ve özel tablolar ile cafenizi daha lüks bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Daha tatlı, herkese hitap eden bir hedefiniz var ise duvarınızda oluşturacağınız samimi minvaller ön plana çıkmalıdır. Daha sade ve aynı zamanda hedefinize uygun duvar tasarımlarını kullanmanız sizi daha ön plana çıkaracaktır.

3) Mobilyalarınızı Özenle Seçin!

Sıra geldi, cafe dekorasyonunda mobilyaların önemine! Mobilyalar her dekorasyon türünde önemli yer taşıdığı gibi kafe dekorasyonları için de son derece büyük öneme sahiptir. Cafeniz için seçeceğiniz mobilyalarınız, müşterilerinize son derece konfor sağlamalıdır. Gelen müşterilerinizin cafenizde yaşadığı konfor ve tatmin oranı, bir sonraki ziyaretinin ihtimalini yükseltecektir.

Konforlu olup da aynı zamanda kaliteli mobilya modelleri bulmak da oldukça zordur. Aynı zamanda bulacağınız modellerin, kafenize uyumu da önemlidir. Kafenize uyumlu bir mobilya için özel tasarım mobilyalar daha etkili olacaktır. Bu noktada kaliteli ve konforlu mobilya seçimleriniz için bizden de destek alabilir, dekorasyonunu yaratacağımız cafenizin mobilyalarını da özenle seçip, donatalım.

Cafe dekorasyon fikirlerimiz ve önerilerimizin sonuna geldik! Kafe dekorasyonunun önemini sizlere güzelce aktarmaya çalıştık. Tüm bunlar dışında ev dekorasyon fikirleri ve ofis dekorasyon fikirleri yazımızı da incelemeyi unutmayın.

  • Muti Interior: Sanatı Yaşam Alanlarınıza Taşıyoruz.

Cafe Dekorasyon Örnekleri

Konsept Cafe Dekorasyonu
Cafe Dekorasyon Önemi
Konsept Cafe Tasarımı
Cafe Dekorasyonu
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon
Cafe Dekorasyon