Salon Dekorasyon Fikirleri

Yenilikler ve birden çok şık tasarımlar hayatımıza girmeye başladığından beri salon dekorasyonu da hayatımızda önemli bir yer almaya başladı. Bir insanın en güvende ve mutlu hissettiği yer olan evinin en önemli bölümlerinden biri olan salonlarınızın dekorasyonu da sizlerin ve gelecek misafirlerinizin mutluluğu için bir hayli önemli. Salon dekorasyonu fikirlerine meraklıysanız, evinize geldiğinizde içinize mutluluk kaplasın istiyorsanız, sizlere bu noktada yardımcı oluyoruz. Yazımızı okuyup salonlarınızı çok daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Salon dekorasyonu fikirleri için yazımıza bir göz atalım:

 

  • Modern Salon Dekorasyonu Nasıl Yakalanır?
  • İçinizi Ferahlatacak Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
  • Modern Salon Dekorasyonunda Duvar ve Aksesuarlar
Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Modern Salon Dekorasyonu Nasıl Yakalanır?

Salonlar evlerin en önemli bölümlerinden biridir. Bu önemli bölümü modern bir görüntüye kavuşturmak haliyle sizleri mutlu edecek ve evinize daha mutlu bir şekilde gelip vakit geçirebileceksiniz. Modern salon dekorasyonu bilinenin aksine her zaman şaşalı ürünlerle çok fazla renk kullanımı olmadan da yakalanması bir hayli mümkündür. Hatta modern salon dekorasyonu denince akla aslında şıklık ve sadelik gelmelidir. Bu sade ve şık görüntüyü sağlamak için renk uyumuna dikkat etmemiz, duvarlar ve mobilyalarımızın renklerinin uyumlu ve gözlerimizi yormayacak şekilde olmasına özen göstermeliyiz. Açık ve pastel renklerin kullanımı sizleri modern salon dekorasyonunda bir adım daha öteye taşıyacaktır.

Salonlarımız çoğu zaman bizlerin dinlenme stres atma bölümlerimiz olur. Bu noktada da gözlerimizin yorulmasını haliyle kimse istemez. Modern görünümlü salon dekore etmek için de bir diğer önemli nokta ise alanınızın en iyi şekilde kullanılmasıdır. Salonlarınızın alanlarını bilip mobilyalarınızı ve eşyalarınızı o alana göre seçmeniz gerekmekte ve bu alanı kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Ferah bir ortam sağlamak için alanlarınızın kullanımı çok önemlidir.

 

İçinizi Ferahlatacak Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Modern salon dekorasyonu için önemli olan diğer nokta salonlarınıza ferah bir salon görüntüsünü yansıtabilmektir. Salonlarınız birçok açıdan sizleri rahatlatmalı ve içinizi sıkmamalıdır. Bunun için alanı doğru kullanmalı, renk uyumlarına dikkat etmeli mobilyalarınızın seçimlerinde dikkatli olmalısınız. Eviniz gelen misafirlerinizin salonlarınıza girdiği zaman gözlerindeki ferah salon mutluluğunu hissetmek için renk uyumunu yakalamamız şart. Sadece renk uyumuyla ferah bir salon yakalamak haliyle kesin değil ama birçok noktadan sizler için kurtarıcı olacaktır. Açık renkler sizlere daima ferah ve iç açıcı bir dekorasyon hissiyatı verir. Diğer yandan alanınızı kullanırken ferah bir salon için koltuk takımlarınızın birbirine uzaklıkları gözle görülür şekilde belli olmalı yakınlıktan uzak durulmalıdır.

Salonunuzda birbirine yakın iki koltuk hem her an zaman geçirdiğiniz sizlerin hem de gelecek olan kıymetli misafirleriniz için can sıkıcı ve daraltıcı bir ruh hali sağlayacak ve ferah bir salondan uzak kalmış olacaksınız. Aynı zamanda bu durum kullanacağınız birbiri ile bağlantılı diğer dekorasyon ürünleriniz ile de ilgilidir. Sıkışık bir salon ve eşya görüntüsü sizleri hiç rahatlatmayacaktır. Ferah bir salon istiyorsanız aydınlatma konusuna da değinmemiz gerekiyor. Aydınlatma basit görünen ancak ferah bir salon için önemli bir noktadır. Aydınlatma ile salonlarınız yeterli seviyede aydınlanmalı ve bu aydınlatma için kullanılacak avizeler özenle seçilmelidir. Avizeler seçilirken abartıya kaçılmamalı, dekorasyonunuz ile bütünleşmesi sağlanmalıdır. Diğer yandan salonlarınızda kullanacağınız ek olarak lambaderler de hem aksesuar hem işlev olarak salonunuzun dekorasyonuna artı katacaktır.

 

Modern Salon Dekorasyonunda Duvar ve Aksesuarlar

Salonlarınızı dekore ederken birçok noktaya dikkat etmelisiniz ve bu noktalardan biri de duvarlar. Duvarlar, dekorasyon özelinde salonun bir parçası olmalı ve bu büyük alanları dekorasyonlarınız için araç haline getirmelisiniz. Duvarlarınız salonunuzun dekorasyonuna hizmet etmeli ve boş kalmamalıdır. Duvarlarınızı şık ve anlamlı tablolar ile doldurabilir bu sayede modern salon için doğru dekorasyon görünümüne sahip olabilirsiniz. Aynalar da duvarlarınızın bir parçası olabilir. Aynalar çok aşırıya kaçılmadığı sürece sizlere salonunuzun dekorasyonunda sade ve şık bir görüntü sağlayacaktır. Aynalar birçok işlevleri bakımından salonlarınıza renk katacaktır.

Diğer yandan duvarlarınız için uyumlu bir duvar saati de dekorasyonunuz için iyi bir hamle olacaktır. Salonlarınızın küçüklü ve büyüklü parçaları olacak olan aksesuarlar da dekorasyonunuz için özenle seçilmesi gerekmektedir. Salonlarınızın dekorasyonun sağlarken bütünlüğü de ele almak gerekir ve bu bağlamda aksesuarlarınız da önemli bir görev üstlenebilir. Renk uyumuna dikkat ederek salonunuzu ve kendi tarzınızı yansıtacak bibloların ve minyatür heykellerin kullanımı dekorasyonunuzda anlamlı bir zenginlik oluşturacaktır.

Salon dekorasyonu fikirleri yazımızın sonuna geldik! Verdiğimiz tüyolar dışında zman iç mimarlık ofislerinden hizmet almak isterseniz, bize ulaşabilirsiniz. Bu yazımız dışında Ofis Dekorasyon Fikirleri ve Lüks Ev Dekorasyon Fikirleri yazımızı da okumayı unutmayın!

  • Muti Interior: Sanatı Yaşam Alanlarınıza Taşıyoruz.

Salon Dekorasyon Örnekleri

Call Now Button